دسته‌ها
شغل پردرآمد با سرمایه کم

4 نکته برای ایجاد فرهنگ کار مشترک از راه دور

 استخدام ipad "عنوان =" استخدام ipad "/> </div>
<p><span style= چگونه می توانید یک فرهنگ از راه دور مشترک را برای آزادکاران در تیم خود بسازید؟ در اینجا آنچه شما باید بدانید وجود دارد:

کار از راه دور با فریلنسرهای Fiverr [ مزایای زیادی دارد.

آزادكاران یا كارمندان از راه دور ممكن است انگیزه بیشتری داشته باشند زیرا مجبور نیستند از 9 تا 5 در دفتر باشند. در عوض می توانند در نزدیكی خانه كار كنند یا از مسافرت خودداری كنند. مقصد های پر زرق و برق در کشورهای خارجی در حالی که مهلت های خود را ملاقات می کنید.

این گفته است ، هنگامی که کارمندان به دور از یکدیگر کار می کنند ، چگونه می توانید یک فضای مشترک ایجاد کنید؟ در اینجا آنچه شما باید بدانید وجود دارد:

1. با یکدیگر آشنا شوید.

شما می توانید با برنامه ریزی زمان مکالمه های شخصی کوتاه را به عنوان آزادکارهای از راه دور بخشی از تیم را حس کنید ،

برای مثال ، Zapier از سیستمی به نام دوستان جفت استفاده می کند. برای بهبود روابطشان در مکالمه شرکت کنید

این زوج همسان قبل از پایان روز کاری ، گپ 10 تا 15 دقیقه ای دارند. مکالمه آنها متمرکز بر کار نیست. درعوض ، این شرکت گفتگوهای گاه به گاه یا اشتراک شخصی را تشویق می کند تا هم تیمی ها بتوانند با یکدیگر آشنا شوند و این باعث بهبود فرهنگ کار از راه دور می شود.

2. بدانید هنر بازخورد

سخت است که از نزدیک یک تیم از راه دور از آزادکاران پنج را کنترل کنید ، اما این بدان معنا نیست که شما باید از پیشنهاد نقاط بهبود خودداری کنید. شما باید در [جلساتیاگفتگوهاازاعضایتیمبهراحتیوبهدیگرانبازخوردبدهید

نکته خوب شناسایی زمینه های هر موقعیتی است. قبل از انتقاد از عملکرد یک کارمند ، اقدامات آنها را بفهمید و ابتدا همدلی کنید.

ایده آل برای دادن اظهار نظر منفی نیست. بنابراین ، فراموش نکنید که برنده ها را برجسته کنید و آزادکاران از راه دور را تشویق کنید تا با بازخورد مثبت نیز برتری داشته باشند. می توانید راهنمایی های بیشتری را از راهنمای نهایی بازخورد Fiverr کسب کنید.

3. Bersin دریافت که شرکتهایی که تمایل به یادگیری کارمندان خود را پرورش می دهند ، 30 درصد بیشتر احتمال دارد که رهبر در صنایع خود باشند.

در حالی که ممکن است تیم آزاد کاران از راه دور از شما جدا شوند ، در نهایت سلسله مراتبی را در تجارت خود ایجاد خواهید کرد. برخی از آزادکاران پنج ممکن است توسط کارگران ارشد بیشتری اداره شوند.

با پیشروی ، سعی کنید 1 – 1 مشاوره آنلاین را ترغیب کنید و اعضای ارشد را به تشویق کنید تا دانش و تخصص خود را با همکاران کم تجربه تر به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید به آنها دسترسی دهید تا به کارگاه های آنلاین یا وبینارها دسترسی پیدا کنند تا بتوانند عملکرد آنها را بهبود بخشند.

4. تشویق خودمختاری

البته ، یک تیم از راه دور اهداف و وظایف مشخصی دارد.

شما بدون شک از یک ابزار مدیریت پروژه برای ردیابی عملکرد و مهلت همه استفاده می کنید. با این حال ، شما باید از مدیریت خرد بپرهیزید و به مستقلین از راه دور استقلال دهید تا کار خود را انجام دهند.

مختصراً یا توضیحی از کارهایی که باید انجام شود ارائه دهید. هنگامی که کارمندان شروع به کار می کنند ، هر زمان که پیشنهادی دارید به آنها پینگ نکنید.

برای مثال ، هولشتی یک برنامه بازتاب یک فرهنگ را ترویج می کند. مسئولیت . آنها به کارمندان این آزادی را می دهند که یک برنامه کاری را انتخاب کنند که متناسب با سبک زندگی و اهداف کاری آنها باشد. آنها همچنین این آزادی را دارند که به بهترین روش برای اتمام کار خود فکر کنند.

ساختن فرهنگ همکاری

ساختن فرهنگ همکاری نیازی به سختی نیست.

این ارتباط را از طریق جلسات ، دوره های مربیگری و جلسات بازخورد برای کارمندان یا کارگران آزاد ایجاد کنید. کارگران از راه دور را به همکاری تشویق کنید ، اما همچنین باعث آزادی و استقلال شود.

آیا شما آماده استخدام اولین دسته از کارگران از راه دور هستید؟ می توانید از Fiverr برای استخدام کارمندان از راه دور استفاده کنید که متناسب با نیازهای مشاغل شما باشد.