دسته‌ها
شغل پردرآمد با سرمایه کم

10 فعالیت تیم سازی برای تیم های از راه دور ، ترکیبی و درون سازمانی

از آنجا که تعداد بیشتری از مردم از خانه کار می کنند یا از راه دور کار می کنند ، محل کار سنتی به طور قابل توجهی تغییر کرده است. امروز ، این احتمال وجود دارد که تیم ها مجبور شوند به جای حضوری با هم کار کنند. خوشبختانه ، فناوری بسیار فراتر از بلندگوها پیشرفت کرده است ، و محصولاتی وجود دارد که بطور خاص با ایجاد عمق و اتصال در جلسات از راه دور طراحی شده اند.

در حالی که فناوری ابزاری برای ایجاد محل های کار متصل اما از راه دور فراهم می کند ، سازمان ها هنوز هم باید این ابزارها را در جریان کار خود وارد کنند. بهترین مزایای آنها را تجربه کنید. این به خصوص در مورد ترکیب کارگران از راه دور و مستقر در یک نیروی کار هیبریدی اتفاق می افتد.

 با عضویت در وبلاگ ما ، هزاران کارگر از راه دور بپیوندید. →

برای کمک به سازمان ها از تیم های دور افتاده خود حداکثر استفاده را ببریم. لیست ایده های برتر تیم سازی که در مورد انواع تیم ها قابل استفاده است: از راه دور ، ترکیبی و درون دفتر. این شیوه ها را در کار خود بگنجانید و تیم های خود را به طور خلاقانه جمع کنید.

1. تیم قهوه

در یک دفتر فیزیکی ، کارگران اغلب در یک قهوه یا اتاق استراحت تعامل می کنند. یک صبح (یا بعد از ظهر بسته به مناطق زمانی) قهوه برگزار کنید که در آن تیم 15 دقیقه تا 30 دقیقه در چت تصویری چیت چت برگزار شود.

در حالی که این جلسات فرصت های عالی برای ایجاد گزارش در میان همکاران هستند ، می توانند به عنوان جلسات کاربردی نیز فعالیت کنند. برای عملیات و پروژه ها مشارکت همه کارگران را تشویق کنید و سعی کنید اینها را به عنوان بحث و گفتگو مطرح کنید نه سخنرانی. یک مدیر که به مدت یک ساعت خنجر می زند ، بعید است که سربازان را به سمت کار مؤثر و مشارکتی سوار کند.

2. کولر آبی مجازی

یکی دیگر از فرصت های استراحت که توسط افرادی که در یک محیط اداری کار می کنند استفاده می شود ، کولر آبی است. مذاکرات کولر آبی در مورد هر چیزی غیر از کار است. مباحث ممکن است یک برنامه نمایش محبوب جریان ، رویدادهای جاری ، اخبار خانوادگی یا دیگر مباحثات دلچسب باشد.

بسیاری از کسانی که از راه دور کار می کنند می گویند که این لحظات مکالمه گاه به گاه را از دست می دهند. با وجود حداقل فناوری مانند Slack ، چنین بحث هایی حتی با کارگرانی که در سراسر جهان از یکدیگر قرار دارند ، می تواند رشد کند. پس از ایجاد این چت مخصوص آب خنک کننده ، به کارگران اجازه دهید از آن برای مباحثات بدون ساختار استفاده کنند.

3. گفتگوی غیر مرتبط با کار

راه دیگر برای ایجاد یک محیط چت معمولی در ابزارهای همکاری سازمان شماست. ایجاد کانالهای Slack مخصوص علاقه مانند #Netflix ، #gamers یا #pets برای اینکه افراد به خاطر منافع شخصی پیوند برقرار کنند و عکس خود را ارسال کنند.

با مباحث تنظیم شده ، ممکن است کارمندان در گفتگوهایی که به ساختن کمک می کنند اشتراک بگذارند و درگیر شوند. فرهنگ تیم.

4. بازی تیم خود را روشن کنید

در بازی ها و مسابقات آنلاین شرکت کنید! یک بازی چیزهای بی اهمیت تیم در حال انجام را امتحان کنید یا از بازی Slack استفاده کنید. در صورت لزوم ، مسابقات مبتنی بر تولید را تنظیم كنید كه جوایز كوچك ، مانند كارت های هدایای غذایی به اعضای تیم پیروز اعطا می شود.

5. پروژه هایی برای تیم سازی

زمان کار سبک "hackathon" را اجرا کنید که اعضای تیم برای انجام یک پروژه گروهی نیاز به انجام کار دارند. برای این کار ، همه را به مدت سه تا چهار ساعت به یک کنفرانس ویدیویی یا گپ ویدیویی بپیوندید ، غذا سفارش دهید و با هم همکاری کنید. از آنجا که تیم شما به صورت حضوری برای ناهار ملاقات نمی کند ، به کارمندان پرداخت کنید تا در GrubHub ، یکپارچه یا سایر برنامه های تحویل غذا سفارش دهند.

6. کار از راه دور درون شخصی

اگر دفتر شما دارای کارمندان از راه دور است که ممکن است در یک منطقه خاص خوشه بندی شوند ، جلساتی را برای تیم خود ترتیب دهید تا در کار و مباحث غیر مرتبط با کار جمع شوند. در بسیاری از شهرها مراکز فضای اداری مشترک وجود دارد که می توان برای روز ، اتاق های اجتماعات ، اتاق های اجتماعات و دفاتر اجاره کرد.

کافی شاپ گزینه دیگری است. اعضای تیم خود را به یکی از این مکانها بفرستید و تبادل نظر و پشتیبانی را تشویق کنید.

7. "Cribs" از راه دور

بسیاری از کارگران از راه دور افتخار زیادی را در دفتر خانه خود می کنند. اگر این مورد در مورد کارگران شما اتفاق می افتد ، برای نمایش فضاهای کاری از راه دور ، یک برنامه مشابه "MTV Cribs" برگزار کنید. درست مانند کارگران یک دفتر که می خواهند دفاتر و اتاق های خود را تزئین کنند ، کارگران از راه دور اغلب در خانه های خود فضاهای شخصی ایجاد می کنند.

یک کارمند از راه دور را در یک ماه انتخاب کنید تا یک ویدیو را نشان دهید که روز معمولی خود را نشان می دهد ، از جمله اینکه چگونه آنها با انگیزه و روشن باقی می مانند. هدف.

8. Donut Calls

اگر تیم شما از Slack استفاده می کند ، به افزودنی Donut نگاهی بیندازید ، این به شما کمک می کند تا کارمندان از راه دور با یکدیگر آشنا شوند. دونات با جفت کردن کارگران برای مکالمات ، همکاری ها و موارد دیگر ، رفاقت را انجام می دهد.

9. Icebreaker Emails

یخبندان یک راه عالی برای آشنایی اعضای تیم شما با یکدیگر است. مدیران می توانند با ارسال نامه ای به سبک نامه نامه ای یا موضوع Slack هر روز با مقداری غذا برای تفکر ، مشاهدات تصادفی یا سایر اطلاعاتی که برای ایجاد گفتگو در نظر گرفته شده است ، همکاری را تشویق کنند.

10. خیرخواهانه دادن

دفاتر حضوری معمولاً دارای درایوهای خیرخواهانه هستند ، خواه با تلاش مشترک یا به سادگی توسط یک کارگر که نیازهای یک سازمان را روی میز قرار دهد. این فعالیت ها به ایجاد یک احساس جامعه کمک می کند و می تواند اهداف سازمانی را که از سود جدا است پیش می برد. تیم های از راه دور نیز می توانند از طریق جمع آوری کمک های مالی آنلاین این کار را انجام دهند.

با استفاده از این ابزارهای تیم سازی ، شما کارگران از راه دور خود را درگیر خواهید کرد و با توسعه فرهنگ اتصال بخشی از تیم را احساس می کنید.

 فراخوان جدید به عمل