دسته‌ها
شغل پردرآمد با سرمایه کم

چگونه 6 مشاغل برتر در حال آماده سازی برای بازگشت به محل کار هستند

با آرامش برخی از ایالت ها پناهگاه های خود در سفارشات و آزمایش تست coronavirus که از ابتدا شروع به کار می کند ، برخی از شرکت های برتر جهانی روند انتقال کارمندان خود را به کار در محل آغاز کرده اند. مانند هر تغییری در پاسخ به بیماری همه گیر COVID-19 ، این تغییر از خانه به اداره مطمئناً در مراحل اتفاق خواهد افتاد.

برخی از صنایع با پشتوانه تقاضا ، با فشار زیادی برای بازگشایی زودتر از سایرین مواجه هستند. مطب ها ، آرایشگاه ها و سالن های محلی ، این فشار را از طرف اعضای جامعه خود که آماده بازگشت به وضعیت عادی هستند ، احساس می کنند. برای سایر صنایع ، از جمله خرده فروشی و مهمان نوازی ، تا زمانی که بالهای تجارت الکترونیکی این شرکتها هنوز قابل استفاده هستند ، مجدداً افتتاح شود. بنابراین ، رهبران این سازمانها چطور و زمان بازگشت به محل کار را انتخاب می کنند؟

 کار رایگان از الگوهای سیاست داخلی: اکنون بارگیری کنید →

در اینجا شرکت های برتر که ایجاد کرده اند بازگشت به سیاست های کار ، ضمن اولویت بندی آنها سلامتی کارکنان در این راه.

بازگشت Ford به کار برنامه

یک رهبر در صنعت خود و یک رهبر در ایجاد بازگشت بازگشت به برنامه کار ، فورد کتاب 64 بازگشتی به کار تولید را ایجاد کرده است که با استفاده از راهنمایی های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC) تهیه شده است ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، و گروه های دیگر خدمات انسانی. این کتاب پخش گسترده و جامع است ، دو ویژگی که شما از بازگشت شرکت به خط مشی کار می خواهید.

برخی از ویژگی های اصلی این برنامه عبارتند از:

  • کارمندان قبل از تهیه گزارش برای هر شیفت ، بررسی خودآزمایی را انجام می دهند. [19659007] کلیه کارمندان قبل از ورود به مرکز ، اسکن دمای بدون تماس را دریافت می کنند.
  • فاصله اجتماعی شش پا در امکانات ادامه خواهد یافت.
  • به هر کارمند ماسک صورت نیاز خواهد بود ، اگر نه سپر صورت.
  • ایستگاه های ضدعفونی دستی در مناطقی که دسترسی به صابون و آب وجود ندارد اجرا می شود.
  • نواحی اجتماعی مانند کافی نت ها و مراکز تناسب اندام در محل همچنان بسته خواهد بود.

 کتاب بازگشت فورد به کار ساخت تولید کتاب منبع: فورد

بازگشت و بازگشت به برنامه کار Google و Facebook

در یک سیاست متفاوت اما در عین حال مؤثر ، هم گوگل و هم فیس بوک به همه کارمندان خود اطلاع داده اند که انتظار دارند ادامه کار دهند. از آنجا خانه برای باقی مانده سال. علاوه بر این ، آنها برای کسانی که به آن نیاز دارند ، از بازگشایی دفاترشان در ماه ژوئیه چشمگیر خواهند بود.

طولانی کردن کار از سیاست های خانه فقط یک اقدام ایمنی نیست ، بلکه یک تصمیم تجاری عاقلانه برای سازمان هایی است که کارمندانش از آن کار می کنند. دفاتر خانه آنها جای تعجب نیست که شرکت های فنی کار خود را از سیاست های خانه گسترش می دهند زیرا سیستم های IT و شبکه نرم افزاری گسترده آنها نیاز به تعامل روزمره و حضوری را برطرف می کنند.

 الگوی سیاست کار از راه دور از آزمایشگاه های جغد

بازگشت برنامه توئیتر به برنامه کار

توییتر حامی بزرگ کار و کار از راه دور است حتی پس از برطرف شدن محدودیت های کرونا ویروس از خانه ، به کارکنان آن اجازه داده می شود که برای همیشه از خانه کار کنند. این شرکت در تلاش است تا اطمینان حاصل کند ، "جلسات داخلی ، همه دستها و سایر کارهای مهم برای مشارکت از راه دور بهینه شده است". توییتر در مورد کار خود از برنامه خانه گفت:

اگرچه این یک تغییر بزرگ برای ما است ، ما قبلاً در حال حرکت به سمت نیروی کار توزیع شده تری هستیم که به طور فزاینده ای از راه دور است. ما یک سرویس جهانی هستیم و متعهد هستیم که هرکسی را در هر کجا قادر به کار در توییتر کنیم.

بازگشت زیلو به برنامه کار

قبل از شروع سیاست های سرپناه در ماه مارس ، 2٪ از کارمندان زیلو از راه دور کار می کردند. . شرکت املاک و مستغلات آنلاین در پایان ماه آوریل اعلام کرد که همه کارمندانشان می توانند تا سال 2021 از راه دور ارتباط برقرار کنند. انتقال به کار از راه دور برای هر سازمان آسان نبود ، اما دن اسپاولدینگ مدیر ارشد مردم زیلو با خوشحالی شگفت زده شد. اسپاولدینگ در مصاحبه ای گفت: "تعصب ما در برابر کار از خانه کاملاً منفجر شده است" ، و شرکت "شاهد کاهش چشمگیر بهره وری نیست."

یکی از عوامل تصمیم گیری Zillow برای تمدید سیاست کار از راه دور ، طبقه باز آن است. دفتر برنامه مانند بسیاری دیگر از شرکتهای مدرن که برای تشویق همکاری در دفتر خود برنامه طبقه باز را اتخاذ کرده اند ، Zillow هم اکنون با پیکربندی مجدد دفتر خود برای کاهش خطر ابتلا به تبادل نظر بین همکاران همکاری می کند. اما Spaulding از این احتمال هیجان زده نیست ، "اگر ما به دلایل بهداشتی به دفتر دهه 1980 برگردیم (جایی که همه یک دفتر با یک درب داشتند) من نمی دانم که چه تعداد از کارمندان به آن علاقه دارند." گفت.

بازگشت بازگشت به برنامه کار

در این زمان ، 95٪ از نیروی کار کشف از راه دور کار می کنند. در مواجهه با آماده سازی بیش از 17 هزار کارمند برای بازگشت به محل کار در هفت پردیس مختلف ، کشف پیروی از انستیتوی آمریکایی سازمانی در گزارش ، National Coronavirus Reaction: نقشه راه برای بازگشایی است. با شروع کارمندان خدمات مشتری خود ، کشف امیدوار است در حالی که اعضای تیم خود را که معمولاً از نزدیک با یکدیگر در خانه کار می کنند و از راه دور با هم همکاری می کنند ، به کار با فرم های کمتری برگردد. برخی از ویژگی های پاسخ ملی کوراو ویروس شامل عدم بازگشایی یا بازگشت به محل کار تا زمان:

  • دو هفته کاهش میزان عفونت در منطقه وجود دارد.
  • تخت های بیمارستان در مجاورت زیر ظرفیت 2 / 3rds است. [19659007] آزمایش به طور گسترده ای برای شناسایی افراد مصون در دسترس است.

با توجه به ماهیت پیچیده COVID-19 ، شرکت هایی با ابعاد مختلف ، در سراسر صنایع ، باید ضمن رعایت به همیشه در حال تغییر فدرال ، در ایالت ها و دستورالعمل های بازگشایی محلی خود حرکت کنند. آئین نامه. رهبران شرکت با حفظ امنیت کارمندان خود در شرایط دشوار بازگشت به سر کار هستند. صرف نظر از زمان بازگشایی شغل شما ، کار از خانه به معنای از دست دادن بهره وری نیست. برای بهترین کار از رویه های منزل ، این راهنمای جامع کار از راه دور را بررسی کنید.

 که از قالب های سیاست خانه استفاده می کند [19659042] (تابع (d ، s ، id) {
  var js، fjs = d.getElementsByTagName (s) [0]؛
  اگر (d.getElementById (شناسه)) بازگشت؛
  js = d.createElement (s)؛ js.id = شناسه؛
  js.src = "http://connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1&status=0"؛
  fjs.parentNode.insert قبل از (js، fj)؛
} (سند ، "اسکریپت" ، "facebook-jssdk") ؛ </script></pre>
<p><a href=