دسته‌ها
شغل پردرآمد با سرمایه کم

جوانب مثبت و منفی کار از خانه

قبل از پریدن به چیز جدید ، ما اغلب جوانب مثبت و منفی را وزن می کنیم. اگر X اتفاق می افتد نتیجه چه خواهد بود؟ Y چگونه به من سود می دهد؟ اگر تازه با کار از راه دور کار می کنید یا از خانه کار می کنید ، احتمالاً در فرآیند ارزیابی مزایا و معایب این سبک کار جدید و آنچه که آنها برای شما معنی خواهند کرد ، ارزیابی می کنید.

 با عضویت در وبلاگ ما ، به هزاران کارگر از راه دور بپیوندید →

اغلب شنیدن از افرادی که دارای تجربه قبلی هستند که دست اول و جوانب مثبت و منفی را دیده اند ، بسیار مفید است. ما از مشاغل خانگی ، کار از راه دور و اجتماعات عشایری دیجیتالی به کار رسیدیم تا دیدگاه های خود را در مورد کار از راه دور و کار از خانه دریافت کنیم. به علاوه ، نکاتی را برای مبارزه با شایع ترین چالش های کار از خانه درج کرده ایم. خواندن را ادامه دهید تا ببینید که جامعه کار از راه دور چه می گوید.

Pro: کارگران از راه دور احساس استرس کمتری می کنند.

کارگران از راه دور گزارش کردند که افزایش بهره وری ، تمرکز بهتر و استرس کمتر برخی از دلایل اصلی کار از راه دور هستند. هنگامی که از خانه کار می کنید ، به دلیل حواس پرتی داخل کار مانند سر و صدای پیش زمینه یا قطع شدن کار همکاران ، کمتر تمرکز می کنید. با افزایش تمرکز ، می توانید کار خود را با کارآمدتر انجام دهید.

با این گفته ، برخی افراد در یک محیط اداری معمولی پیشرفت می کنند. اگر تازه کار از خانه کار می کنید و برای تمرکز تلاش می کنید ، ما نکاتی در زمینه بهره وری و لیست پخش موسیقی برای کمک به شما در تمرکز داریم.

Con: کار از خانه می تواند تنهایی باشد.

وقتی از خانه کار می کنید ، به احتمال زیاد بیشتر اوقات پرواز می کنید. این می تواند احساس انزوا و تنهایی را ایجاد کند ، و اغلب می تواند به سلامتی و بهره وری شما آسیب برساند. ساختن وقت برای تعامل اجتماعی بسیار مهم است ، حتی اگر به صورت حضوری هم نباشد.

یک قهوه مجازی را با همکار برنامه ریزی کنید یا به یک انجمن Slack بپیوندید تا با سایر افراد که علاقه های مشابه شما را دارند ، معاشرت کنید. اگر به الهام بخش بیشتری نیاز دارید ، این نکات را برای مبارزه با کار از تنهایی در خانه که ممکن است احساس کنید ، بررسی کنید.

طرفدار: مسافرت روزانه.

اگر در یک شهر کار می کنید ، احتمالاً زحمت رفت و آمد را تجربه کرده اید. این که آیا شما در حال حمل و نقل عمومی هستید یا در ترافیک گیر کرده اید ، ممکن است ذهن شما سرگردان باشد و به همه کارهایی که می توانید در طول رفت و آمد خود انجام دهید فکر کنید. مطالعات نشان داده است که رفت و آمد منفی بر سلامتی و شادی تأثیر می گذارد. هنگامی که از خانه کار می کنید ، نه تنها وقت آزاد تری در روز خواهید داشت ، بلکه احتمالاً شاهد بهبود در بهزیستی خود خواهید بود.

Con: ارتباط و همکاری می تواند یک چالش باشد.

ارتباط برقرار کردن و همکاری موثر می تواند هنگامی که شما و همکاران خود هستید دستیابی به موفقیت باشد. در نقاط مختلف توزیع شده است. این بدان معنی است که ابزارها و استراتژی هایی که برای برقراری ارتباط از آنها استفاده می کنید باید به فکر و عمدی برسند.

مشخص کنید که کدام ابزار ارتباطی ناهمزمان را به کار خواهید گرفت (به عنوان مثال Slack و Email) و مطمئن شوید که برنامه منظمی را برای رو در رو دارید. گفتگوهای سطحی از طریق کنفرانس ویدیویی. هنگامی که همه در مورد روش های همکاری شفاف باشند ، سوءاستفاده از این امر شایع تر می شود.

طرفدار: کارگران از راه دور دارای انعطاف پذیری در برنامه های خود هستند.

اگر خارج از روز وظایف و مسئولیت های خود دارید ، انعطاف پذیری داشته باشید. کار؟ من مطمئن هستم که بیشتر (اگر نه همه) ما دست خود را بالا ببریم. بسته به سیاست کار از راه دور سازمان شما ، ممکن است شما بتوانید روز خود را برای تأمین جنبه های زندگی خود در خارج از محل کار برنامه ریزی کنید.

آیا باید صبح روز به جلسه پزشک مراجعه کنید؟ به دنبال آن برو! برای انتخاب فرزند خود از مدرسه باید یک ساعت به صورت آفلاین امیدوار شوید؟ مشکلی نیست! کار از راه دور به شما انعطاف پذیری می دهد تا بتوانید تمام جوانب زندگی خود را مدیریت کنید ، خواه آنها به طور مستقیم با کار شما ارتباط داشته باشند یا خیر.

Con: ساخت فرهنگ یک شرکت از راه دور چالش برانگیز است.

بنیانگذار و مدیر عامل Donut ، Dan Manian ، می گوید: "بزرگترین اسطوره در مورد فرهنگ شرکت ایده ای است که رهبران می توانند بعداً درباره آن فکر کنند ، گویی این چیزی است که می خواهید در مورد تصمیم گیری در مورد آن تصمیم بگیرید. "

اگر تیمی دارید که از کارگران از راه دور تشکیل شده باشد ، فرهنگ شرکت باید بسیار باشد. عمدی تر راههای آشنایی و همکاری تیمهای از راه دور متفاوت از آنچه هستند اگر همه با هم در یک دفتر کار کنند. خوشبختانه ، ابزارها و منابع فرهنگی از راه دور وجود دارند که می توانند در مواقعی که اعضای تیم قادر به جمع آوری حضوری نیستند ، از آنها استفاده کنند. رهبران و مدیران از راه دور باید به خاطر داشته باشند که شفافیت برای کارکنان مهم است که اطلاعات لازم را برای کار مستقل داشته باشند و احساس کنند که با کار خود درگیر هستند.