دسته‌ها
شغل پردرآمد با سرمایه کم

جمعه های تابستانی چیست؟ در اینجا همه چیز شما باید بدانید

هر سال ، به نظر می رسد تابستان پرواز می کند. شما ممکن است در بسیاری از سفرها و پلوپزهای ساحلی فشار بیاورید ، اما آن روزها در خورشید سرگرم کننده هستند. به دلیل بیماری کورو ویروس (COVID-19) ، 88٪ از کارمندان اداری حداقل یک روز در هفته در طول همه گیری مشغول کار در خانه هستند. اگرچه مسافرت محدود است و تعداد کمتری از تعطیلات استفاده می کنند ، تابستان به نظر می رسد امسال متفاوت باشد ، اما این بدان معنی نیست که شما نمی توانید از وقت مرخصی استفاده کنید.

بنیانگذار تحقیقات Aptitude ، مادلین لورانو ، می گوید: " … قطع اتصال در ماه های تابستان می تواند به کارکنان کمک کند تا فرسودگی این اوقات را کنترل کنند. " متأسفانه ، تعداد کارمندان کمتری به دلیل بیماری همه گیر ، وقت مرخصی را درخواست می کنند ، حتی اگر استراحت در طولانی مدت به سود آنها باشد. OfferUp ، یک بازار آنلاین ، جمعه های تابستانی را انجام می دهد تا هر جمعه دیگر را تا آگوست به کارمندان بدهد. جمعه های تابستانی زمانی است که کارفرمایان به کارمندان اجازه می دهند جمعه هایی را که بطور معمول بین روز یادبود و روز کارگر قرار می گیرند یک روز جزئی یا روز مرخصی بگذرانند.

این که آیا تیم شما در محل کار ، هیبریدی است ، یا از راه دور کار می کند ، کارمندان و شرکت شما هستند. می توانید از جمعه های تابستانی بهره مند شوید.

 کار رایگان از الگوهای سیاست داخلی: هم اکنون بارگیری کنید →

در حالی که برخی کارفرمایان در اجرای این عمل مردد هستند ، مزایایی برای ارائه جمعه های تابستانی وجود دارد. نگرانی اصلی این است که ارائه وقت تعطیل در جمعه ها بر بهره وری تأثیر منفی خواهد گذاشت. برایان کروپ ، معاون رئیس گروه گروه HR در گارتنر ، دریافت که "… ارائه تعادل کار و زندگی به کارکنان خود می تواند بهره وری ، وفاداری و حفظ کارمندان را افزایش دهد." به نظر می رسد غیر متعارف است ، اما جمعه های تابستان می تواند یک مزاحمت برای کارمندان شما باشد.

 جمعه های تابستانی چیست؟

سیاست جمعه تابستان

علاقه مند به اجرای یک سیاست جمعه تابستان در شرکت شما هستید؟ چند روش برای انجام آن وجود دارد ، و شما می توانید سیاستی را انتخاب کنید که برای شما ، کارمندان و شغل شما بهتر باشد.

انواع جمعه های تابستانی

بسته به نحوه عملکرد شرکت و کارمندان شما ، می توانید انتخاب کنید. یک استراتژی جمعه تابستانی که بهترین کار را برای شما و تیم شما انجام می دهد.

1. کار در ساعات اضافی برای تعطیلات در روز جمعه

با این نوع جمعه تابستان ، کارکنان ساعات اضافی را در طول هفته کار می کنند. آنها پیگیری می کنند که چند ساعت اضافی کار می کنند و بعد از آن می توانند همان جمعه را برای روزهای تعطیل بگذرانند.

2. هر جمعه خاموش

این یکی از نسخه های سخاوتمندانه جمعه های تابستان است. همه کارمندان هر جمعه تعطیل در طول تابستان دارند. این به آنها یک روز کامل می دهد تا از هرگونه معاشرت و قرار ملاقاتها یا یک آخر هفته طولانی شروع به مراقبت کنند.

3. هر جمعه خاموش دیگر

به جای اینکه به همه کارمندان همان جمعه های تعطیل داده شود ، جمعه هایی را که مردم از آن جدا می شوند ، متلاشی کنید. به عنوان مثال ، نیمی از شرکت جمعه تابستان اول را از کار می اندازند ، نیمه دوم جمعه بعدی را خاموش می کند و غیره.

4. جمعه های نیمه روزه

اگر شرکت شما نمی تواند هر روز جمعه یک روز کامل بهره وری را از دست بدهد ، پیشنهاد دهید نیم روز را پیشنهاد کنید. کارگران برای نیمه اول روز کار خواهند کرد و سپس دفتر را در هنگام ناهار ترک می کنند.

بافر جمعه های نیمه روز را امتحان کرد و آزمایش خود را مستند کرد. نتایج بافر را بررسی کنید تا ببینید که چگونه کار می کند و چه چیزی یاد گرفته اند.

5. ساعت های تابستانی قابل انعطاف

به جای اینکه کارمندان را برای تعطیلات روز جمعه محدود کنید ، به آنها اجازه دهید ساعت های تابستان خود را در روزهای مختلف در طول هفته بکار گیرند.

جمعه های تابستانی انعطاف پذیری را به کارمندان می دهد و به آنها اجازه می دهد از ماه های تابستان بهترین استفاده را ببرند. . آنها می توانند قبل از استراحت و استراحت قبل از سه ماهه آخر سال وقت بگذارند. به عنوان یک فکر نهایی ، من شما را با این نقل قول از جان لوبوک ترک می کنم:

"استراحت بیکار نیست ، و دروغ گفتن بعضی اوقات بر روی چمن ها در یک روز تابستان با گوش دادن به زمزمه آب ، یا تماشای ابرهای شناور در سراسر. آسمان ، به سختی اتلاف وقت است. "

اکنون ، برو و از جمعه تابستان خود لذت ببرید! اگر به خواندن تابستانی بیشتری نیاز دارید ، هر آنچه را که باید درباره برنامه های انعطاف پذیر بدانید بیاموزید.

 الگوهای