دسته‌ها
شغل پردرآمد با سرمایه کم

تنها مهارت فریلنسرها برای آینده نیاز به سازگاری دارد

هرگز صحبت های زیادی درباره آینده کار نشده است. ما در عصر شتاب تکنولوژیکی و وقایع جهانی بی سابقه ای زندگی می کنیم – هرگز در چنین مدت کوتاهی آنقدر تغییر نکرده است.

فناوری بر نحوه زندگی ما تأثیر می گذارد. امروز می توانیم غذای گرم را که به تازگی در رستوران مورد علاقه ما تهیه شده است سفارش دهیم و آن را به آستان خود تحویل دهیم. ما می توانیم از طریق برنامه با یک حمل و نقل خصوصی تماس بگیریم. ما می توانیم به پزشک مراجعه کنیم. ما می توانیم از هر کجای جهان کار کنیم .

و ، قطعاً ، فناوری بر نحوه مشاهده ما نه تنها به کار بلکه در خود فضای کار نیز تأثیر دارد. از دفاتر سنتی به هم ریخته کاغذ ، ما به فضاهای فضای باز و فضاهای همکار مشترک مهاجرت کردیم. با وجود همه گیر کروناویروس ، شرکت هایی که اصرار داشتند کارگران هر روز از ساعت 9 الی 5 در محل کار خود قرار بگیرند ، کشف کرده اند که بیشتر کارها در واقع می توانند از راه دور (گاهی بهتر و سریعتر از گذشته انجام شوند).

با همه این تغییر ، طبیعی است که مطالعات بیشتری صورت می گیرد و تلاش می كنند بفهمم كار آینده چگونه خواهد بود.

· ما چند سال آینده چگونه کار خواهیم کرد؟

· آیا ما حتی دفاتر کار خواهیم کرد؟

· آیا ما هر روز از همان مکان کار خواهیم کرد؟

یک مطالعه توسط PwC که در سال 2017 انجام شده است ، تخمین می زند که 30٪ از کارگران انگلستان به دلیل اتوماتیک سازی و فناوری در معرض خطر ناپدید شدن هستند.

مطالعه دیگری از مؤسسه آینده برای پالو آلتو ، همچنین در سال 2017 انجام شد ، نتیجه گیری بسیار جالبی داشت: [

· دانش آموزان امروز تا زمان 38 سالگی 8 تا 10 کار مختلف خواهند داشت.

· وظایف و خدماتی که ارائه می دهند با آنچه در f تحصیل می کنند کاملاً متفاوت خواهد بود یا. تخمین زده می شود که حدود 85٪ مشاغلی که دانشجویان امروز در سال 2030 خواهند داشت ، هنوز اختراع نشده اند .

· بسیاری از آنها آزادکار خواهند بود – تخمین زده می شود که در ماه مارس 2019 ، تخمین زده می شد كه آزادكاران 35 درصد از نیروی كار آمریكا را به خود اختصاص داده اند.

فکر نمی کنم این آمار در مورد آینده کار باید ما را بترساند. . در عوض ، من اعتقاد دارم كه آنها باید برای ارتقاء سطح آگاهی در بین مردم و سازمانها سواد دیجیتالی را افزایش دهند و برای ساختن مهارتهای "نرم" كمتر ملموس سرمایه گذاری كنند.

لازم است كه هرکدام از ما که می خواهیم در این جهان از تغییرات مداوم و سریع ، فعالانه شرکت کنید ، باید بدانید که دیجیتال چیست. دیجیتال سرزمینی است که هر روز به عنوان افراد در آن حرکت می کنیم و ضروری است که ما به سرعت (اما هوشمندانه) با تغییراتی که در نحوه کار ما اتفاق می افتد سازگار شویم.

علاوه بر سواد دیجیتالی ، ضروری است که ما بر توسعه مهارتهای شخصی تمرکز کنید که به ما امکان می دهد برای همه چیز آماده باشیم ، حتی آن چیزی که نمی توانیم پیش بینی کنیم. مهمترین این مهارتها قابلیت سازگاری است.

سازگاری مداوم چیزی است که فارغ از اینکه از منظر کار به نظر برسد ، چه کارهایی را موفق می کند. تفکر انتقادی ، درک و توانایی سریع پذیرش چالشهای پیش رو ، همه عناصر سازگاری است.

آنچه در حال حاضر لازم است – به ویژه برای جوانان در مدرسه ، اما برای تک تک ما – آموزش است. رفتارهای اجتماعی و انسانی بنابراین ما قادر خواهیم بود تغییرات را تحلیل کنیم ، مشکلات نقد و سازگاری را با یافتن راه حل پیدا کنیم. در حال حاضر اتفاق می افتد تا هریک از ما بتوانیم با آینده کاملاً آماده و سازگار شویم.

حتی با بهترین تجربه کار ، با بهترین مدرک در رزومه خود ، اگر دانش خود را تکامل ندهید ، آنچه می دانید امروز فردا كاری یا كاری را برای كاری كه می تواند كاملاً متفاوت باشد انجام نمی دهد. در آینده ای که کمتر از آنچه فکر می کنید فاصله داشته باشد ، مجبور خواهید بود با ناپدید شدن بسیاری از کارهایی که امروز بخشی از کار شما هستند ، مقابله کنید. آیا شما آماده عکس العمل هستید؟