دسته‌ها
شغل پردرآمد با سرمایه کم

تفاوت بین Flexbox و CSS Grid چیست و چرا باید مراقبت کنید؟

اگر این مقاله را می خوانید ، فرصتی خوب است که دوست دارید وب سایت های بهتری ایجاد کنید. اما چگونگی انعطاف پذیری مهارتهای مورد نیاز خود: چگونه:

ابزارهای پیشرفته CSS می توانند همه چیز را برای شما ممکن کنند. و این مقاله شما را در مورد تفاوت بین Flexbox و CSS Grid ، دو ابزار مهم مورد نیاز شما ، و نحوه استفاده از آنها برای ایجاد تجربیات شگفت انگیز دیجیتالی ، پر خواهد کرد.

و اگر به شما هیجان زده شد. حتی بعد از این بیشتر بیاموزید ، برای دوره CSS پیشرفته ما در اینجا در Skillcrush — به زودی بپیوندید.

Advanced CSS: Always Adaptable

Flexbox و CSS Grid دو بخش اساسی CSS پیشرفته هستند ، که به سادگی مجموعه ای از ابزارها و تکنیک هایی که به شما امکان می دهند آسانتر وب سایتهایی را برای دستگاههای با هر اندازه ایجاد کنید. از صفحه نمایش های تلفن چند اینچ به صفحه نمایش های رومیزی که چند پا دارند ، امروزه نمایشگرها به اندازه بزرگی هستند. و مهم نیست که در چه سایتی صفحه سایتی را مشاهده می کنید ، می خواهید زیبا ظاهر شود و کار کند. Advanced CSS به شما می دهد بدون نیاز به نوشتن دستی برای هر اندازه صفحه ممکن ، به صورت پاسخگویی ایجاد کنید.

راهی که Flexbox و CSS Grid می توانند این نمایشگرها را به صورت خودکار تنظیم کنند ، امکان پذیر است. شما می توانید از این سیستم ها برای تنظیم ساختار صفحات وب استفاده کنید ، از جمله مکان هایی که عناصر در آن قرار دارند ، نحوه قرارگیری آنها و چگونگی تنظیم مجدد آنها هنگام تغییر اندازه صفحه نمایش. هر دو Flexbox و CSS Grid به شما امکان می دهند به راحتی بیش از سایر روش ها (مانند جداول مخوف روزهای ابتدایی وب یا خاصیت float CSS که ممکن است از قبل بدانید) انجام دهید ، و هر کدام از ابر قدرت های فوق العاده خاص خود را دارند که به شما اجازه می دهد. محتوای شما فقط در اندازه و مکان مورد نظر شماست.

Flexbox: One Direction (با عرض پوزش ، باند پسر نیست!)

راه اصلی استفاده از Flexbox این است که محتوای وب را در ردیف ها یا ستون ها قرار دهید و بر این اساس تراز کنید. بنابراین ، اگر سایت شما بر روی یک تلفن مشاهده شود ، برای مثال Flexbox مجموعه ای از عکس ها را کم می کند به طوری که ده مورد از آنها در هر ستون پنج تصویر قرار می گیرد. با این حال ، هنگامی که همان عکس ها در لپ تاپ مشاهده می شوند ، Flexbox تصاویر را بزرگ می کند و خط را روی صفحه نمایش بزرگتر به 5 ستون از دو تصویر تنظیم می کند. به عبارت دیگر ، ایده آل برای زمانی که می خواهید محتوای شما به طور مساوی در یک فضای مشخص پخش شود.

CSS Grid: Magic چند وظیفه ای

CSS Grid به طور عمده با Flexbox متفاوت است زیرا شما می توانید از آن برای محتوا در جهت های مختلف ، یعنی ستون ها و ردیف ها استفاده کنید. بنابراین ، بر خلاف محتوای Flexbox که فضای موجود را پر می کند ، محتوای CSS Grid می تواند دقیقاً همانطور که می خواهید در "شبکه" ستون ها و ردیف ها قرار دهید. این باعث می شود CSS Grid برای صفحه بندی های کامل صفحه ، در حالی که Flexbox ممکن است مناسب تر برای قسمت های خاص باشد.

Flexbox و CSS Grid Together: Wonder Twin Powers

را فعال کنید] بعضی از چیدمان ها ممکن است برای Flexbox و دیگران برای CSS Grid بهترین گزینه باشند. اما گاهی اوقات بهترین انتخاب ، چاره ای نیست! با استفاده از Flexbox برای تراز کردن محتوای درون عناصر خاص و سپس CSS Grid برای قرار دادن تمام عناصر دقیقاً در کجا و چگونه می خواهید آنها ، از مزایای هر دو ابزار طرح استفاده کنید. و مطمئناً ، یک سایت پاسخگو با شکوه که کاربران شما آن را دوست خواهند داشت و کارفرمایان یا مشتریان شما خوشحال می شوند که پرداخت عادی را بپردازند!