دسته‌ها
شغل پردرآمد با سرمایه کم

از دلبندهای دبیرستانی گرفته تا کارآفرینان سریال – الهام

در این مجموعه صمیمانه و صادقانه ، همکاران در تجارت و تختخواب ، زوجین در مورد خوب ، بد و زشت زندگی و کار مشترک بحث می کنند.


جاز فنتون و جمیل بویا ، شیرین های دبیرستانی سابق که به همسر و شوهر تبدیل شده اند ، صاحبان Yellow Beauty هستند ، یک شرکت پوست سازی با محوریت زردچوبه است که از عواید جزئی برای توانمندسازی دختران و پایان دادن به ازدواج های کودکان استفاده می کند. جاز و جمیل دنیای نه به پنج جهان را ترک کردند تا ایده های تجاری خود را به زندگی منتقل کنند. جمیل همچنین Burgers and Fries Forever را ، زنجیره ای از رستوران های سریع روزانه اداره می کند ، و این زوج قصد دارد هم سرمایه گذاری های اقتصادی و هم خانواده خود را گسترش دهد.

 Jaz Fenton و جمیل Bhuya در عروسی خود در یونان.
جاز فنتون و جمیل بویا برای عروسی خود در سال 2019 میزبان خانواده و دوستان نزدیک خود در یونان بودند. جولیا بارتلت

شما دو نفر را چگونه ملاقات کردید؟

Jaz: ما در کلاس 7 و 8 با هم به مدرسه رفتیم. واقعاً همدیگر را خیلی خوب نمی شناختیم ، اما یک زمانی بود که جمیل آمد و با من سلام کرد و گفت: – من کاملاً نمی دانم. این را بخاطر بسپار ، ظاهرا ، من فقط از او فرار کردم. بنابراین ، این میزان تعامل ما در آن مدرسه بود.

جمیل: این مسخره و بی دست و پا بود زیرا تعداد معدودی در آنجا بودند. بنابراین ، فقط من به طور تصادفی نزد او نرفتم. یک زن و شوهر از دوستان متقابل بودند. سعی کردم سلام بگم ، و اون جوری که صورتم دمید. سپس در دبیرستان از طریق دوستان متقابل و والیبال دوباره به هم وصل شدیم.

Jaz: شما گفتید که من از کلاس 7. من را دوست دارید. کمی خرد شده بودید ، و من واقعاً نمی دانستم که او در آن زمان چه کسی بود ، زیرا ما در کلاس های کاملاً متفاوت بودیم. من در غوطه وری فرانسه بود. او به زبان انگلیسی بود.

جمیل: او در آن زمان عیار بود. او هنوز یک عیار است ، بنابراین خیلی تغییر نکرده است. ما در دبیرستان از طریق دوستان متقابل با یکدیگر آشنا شدیم. شروع کردیم به حلق آویز کردن بیشتر از طریق دوستان ، و در نهایت ، من او را به یک یا دو فیلم خواستم.

Jaz: دزدان دریایی کارائیب و آن ترسناک.

جمیل: 28 روز بعد و آشفتگی ، نیز.

جاز: اوه ، آشفتگی . این همان جایی بود که شما به من رسیدید و دستم را گرفتید ، زیرا دوست داشتید ، "این یک فیلم خوب برای حرکت خواهد بود."

بعد از اتصال مجدد و مدتی در کنار هم بودن ، در چه مقطعی متوجه شدید که می توانید شریک تجاری یکدیگر باشید؟

جمیل: این یک نوع اتفاق افتاد. با اولین مشاغل من ، برگر و سیب زمینی سرخپوشان برای همیشه ، او Consigliere من بود ، اگر این کلمه را از پدرخوانده می دانید. او هیئت مدیره صدا و سیمای من بود و به دلیل سوابق طراحی خود ، در بازاریابی زیادی به من کمک کرد ، منو ، وب سایت و مارک تجاری را در اختیارم قرار داد. او همچنین بهترین کارمند در آنجا بود به این معنا که ما مجبور نیستیم به او چیزی بپردازیم.

Jaz: هیچ وقت لحظه ای نبود که ما بنشینیم و مانند آنها باشیم ، "خوب. ما باید با هم کار کنیم و نه فقط دوستانه. " بیشتر این بود که مجموعه مهارتهای ما واقعا مکمل یکدیگر بودند. جمیل به مدرسه تجارت رفت. من اصلاً آن نوع پس زمینه را نداشتم ، اما می دانستم چگونه یک مارک خوب را به نمایش بگذارم.

 جاز و جمیل در مجموعه ای از عکس برای زیبایی زرد.
از محبوب های دبیرستانی تا شرکای زندگی و مشاغل ، جاز و جمیل با تشکیل ارگانیک به هم پیوستند که جمیل زنجیره ای همبرگر سریع حلال حلال را راه اندازی کرد. زیبایی زرد

برخی می گویند شما واقعاً نمی توانید تجارت و عاشقانه را با هم مخلوط کنید. چه حسی در مورد آن داری؟

جمیل: هدفمند بودن سخت است. بسیاری اوقات ممکن است در مورد چیزی توافق نکنیم و ممکن است ارتباط خوبی برقرار نکنیم. ممکن است نقشهایمان را با هم مخلوط کنیم. ممکن است من بیشتر از همسرم به جای شریک تجاری خود با او صحبت کنم ، بنابراین این بیشتر به یک پاسخ احساسی متهم خواهد بود. این در مورد یادگیری به مرور زمان نحوه برقراری ارتباط است. چگونه به شخص دیگری دلسرد نشویم. چگونه آن را شخصاً نگیریم.

Jaz: از آنجا که شما شرکای زندگی هستید ، اهداف تجاری و اهداف زندگی شما معمولاً بسیار شبیه به هم هستند.

جمیل: صادقانه ، برای ما ، خلاقیت برای ایجاد ایده های تجاری یا راه های حل مشکلات سرگرم کننده است. بنابراین ، بخشی از عاشقانه را آسان می کند. بدیهی است ، وقتی اوضاع دچار استرس و سختی می شوند ، این دشوار می شود.

Jaz: اما ما نیز می توانیم به یکدیگر تکیه کنیم. اگر من در شغل شرکتی بودم ، شاید نفهمم وقتی او واقعاً استرس یا مضطرب می شود. اما از آنجا که ما هر دو کار یکدیگر را درک می کنیم ، می توانیم به یکدیگر همدیگر را بهتر کنیم.

آیا فکر شما در مورد همکاری مشترک با گذشت زمان تغییر کرد؟

Jaz: تنها چیزی که تغییر کرد این است که ما نقش های یکدیگر را کمی بهتر می فهمیم و چه زمانی شخص دیگری را تنها بگذاریم تا کارهای خود را انجام دهد. چیز. ما به اندازه همدیگر چهره نمی کنیم. ما می دانیم چه موقع باید عقب نشینی کنیم و بگذاریم برویم و به جای اینکه آن را فوق العاده احساسی کنیم و سعی کنیم برنده شویم به شخص دیگری اعتماد خواهیم کرد

جمیل: من به عقیده و تصمیمات او خیلی بیشتر از آنچه قبلاً احترام می گذارم احترام می گذارم. وقتی برای اولین بار شروع می کنید ، می توانید کمی دانشی باشید ، اما با گذشت زمان شما فروتن می شوید. شما می آموزید که گزینه های افراد نیز به همان اندازه مهم است.

بعضی اوقات ممکن است شریک زندگی خود را تضعیف کنید زیرا آنها شریک زندگی شما عاشقانه هستند و آنها را در سطح حرفه ای جدی نمی گیرند. این چیزی است که من از آن بسیار پشیمان هستم ، اگرچه این چیزی نیست که من بیاموزم بدون آنکه واقعاً آن را یاد بگیرم.

 یکی از ماسک هایی که زردچوبه به عنوان ماده اصلی ساخته شده توسط Yellow Beauty ساخته شده است.
بر اساس دستور العمل های خانوادگی از خانواده جمیل ، جاز زیبایی زرد را به صورت چشمگیر در مراقبت از پوست با شرکای عمده فروشی مانند لباس شهری و بوتیک های سراسر آمریکای شمالی تبدیل کرده است. زیبایی زرد

آیا می توانید وضعیت دشواری را که در کنار هم قرار گرفته اید ، چه حرفه ای و چه شخصی ، به اشتراک بگذارید ، و چگونه در آن شرایط کار کردید؟

Jaz: اختلافات فرهنگی ما برای مدت طولانی بسیار زیاد بود زمان. نه با هم ، بلکه انتظارات خانواده جمیل چیز بزرگی بود که باید از طریق آن کار کنیم و به هم بچسبیم.

جمیل: همیشه سخت بود زیرا ما از پیشینه های مختلف هستیم ، بنابراین انتظارات متفاوتی از آنچه در آینده قرار دارد وجود دارد. این برای هر دو ما واقعاً سخت بود ، زیرا من همیشه درگیر وسط آن بودم. من همیشه می گویم که نسل پر پیچ و خم هستم. من می دانم که والدین من از کجا می آیند ، اما من به همان اندازه ، اگر نه بیشتر ، می دانم جاز از کجا می آید.

یادگیری تعادل انتظارات ، و برقراری ارتباط با چیزهای دشوار برای هر دو طرف ، یک چالش بلکه یک تجربه رو به رشد بوده است. فقط آموختن بریدن گلوله ، صادقانه صحبت کردن ، و از چیزی که می خواهم نترسم ، قادر به تحمل آن در هر دو طرف هستم زیرا گاهی اوقات بعضی از سنت ها و فرهنگ خود را می خواهم ، و گاهی اوقات چنین نمی کنم.

Jaz: و با برگر و سیب زمینی سرخپوشان برای همیشه حلال می شوند. مثل سایر رستوران های حلال نیست. ترکیبی است که هر دو جهان جمیل را به این معنا به نمایش می گذارد.

چگونه مسئولیت ها را تقسیم می کنید ، و آیا نقش های خود را در مشاغل و خانه خود تعریف می کنید؟

جمیل: صادقانه ، وقتی صحبت از زیبایی زرد می شود ، من جاز را مدیرعامل می نامم. او بیشتر کارها را انجام می دهد ، در حالی که من سه رستوران برای اجرا دارم.

Jaz: اما همه چیز تغییر کرد زیرا وقتی ما آن کار را شروع کردیم ، من هنوز تمام وقت کار می کردم.

جمیل: درست است. من در واقع کسی بودم که اکثر اوقات آن را اداره می کردم.

Jaz: سپس وقتی تمام وقت به سمت انجام زیبایی زرد حرکت کردم ، جابجا شد و جمیل توانست دوباره بیشتر روی رستوران تمرکز کند. در آبشارها آمده و به این معنا جریان می یابد. به عنوان مثال ، وقتی BFF خیلی خوب عمل می کرد ، می توانستید روی Yellow کار کنید. اصلاً لازم نیست در رستوران باشید. بنابراین ، شما توانستید بسیاری از وقت خود را روی Yellow متمرکز کنید ، اما وقتی من تمام وقت روی Yellow شروع به کار کردم ، رستوران به کمی کمک بیشتری نیاز داشت. بنابراین اوضاع دائماً در حال جریان است.

در طول کل روابط ما ، فکر نکنید که ما تا به حال نکتهای داشته ایم که در آن زمان هردوی ما حقوق بسیار خوبی کسب کرده ایم.

جمیل: اغلب ، خیر. این یکی از ما در زمانی است که آنها در حال کار روی چیزهای خود هستند.

Jaz: و در خانه ، این به طور معمول است.

جمیل: 80٪ Jaz.

Jaz: من یک مزاحم تمیز هستم ، و من واقعاً دوست دارم همه چیز را سامان دهم. منظورم این است:

جمیل: او OCD ، مرزی است. بس که اکنون می دانم خرس را نخواهم زد.

Jaz: اما ، برای این که منصفانه باشید ، شما یک آشپز واقعاً خوب هستید. جمیل کسی خواهد بود که این همه شام ​​خوب را از بین می برد.

جمیل: او لباسشویی می کند. او اکثریت نظافت را انجام می دهد.

Jaz: دلیلش این است که من بهتر از این هستم.

 مجموعه ای از محصولات مراقبت از پوست طبیعی توسط زیبایی زرد که وگان و بی رحمانه ای نیست.
علاوه بر ساختن یک خط پوست بدون وجدان ، وگان و طبیعی ، زیبایی زرد در حمایت از ابتکاراتی است که باعث تقویت دختران و پایان دادن به ازدواج های کودکان می شود. . زیبایی زرد

وقتی با هم درگیری می کنید و اختلاف نظر وجود دارد ، چگونه آنها را به صورت شخصی و حرفه ای کار می کنید؟

Jaz: ما در این مورد واقعاً وحشتناک بودیم. جمیل قبلاً سرمربی بود. بنابراین ، ما از آن زمان یاد گرفتیم که بسیار مهم است که خود را برای چند دقیقه از شرایط دور کنیم ، به صورت جداگانه در مورد آن فکر کنیم و به گفتگوی عقلانی بازگردیم ، زیرا هر دو می توانیم بسیار احساسی شویم.

جمیل: مخصوصاً من. اگر احساساتی شوم یا دکمه های من هل داده شود ، من فقط می توانم منفجر شوم. این محصول تربیت من است. وقتی کودک بودم با این مسئله برخورد کردیم: آن را فریاد بزنید ، و بعد وقتی همه چیز سرد می شود ، همه چیز خوب بود.

Jaz: و این چیزی نبود که من به آن عادت داشته باشم.

جمیل: بنابراین با او پرواز نکرد ، و زمان زیادی طول کشید. ارتباط زیادی دارد. صبر فراوان در پایان او. تحقیر فراوان در پایان من. کار آسانی نیست. بودن در یک رابطه به همان اندازه سخت بودن در یک تجارت است. شما دو نفر متفاوت دارید

تعادل کار و زندگی برای شما چه معنی دارد؟

جمیل: ما برای زندگی زندگی می کنیم ، واقعاً. این کار مانند کار نیست ، اما در عین حال ما واقعاً سعی می کنیم قوانین سخت را تنظیم کنیم.

Jaz: آخر هفته داریم. این تقریباً این افتخار است که لاف بزنید که چقدر کار می کنید ، اما ما هرگز چنین نبوده ایم.

جمیل: این نوع زندگی نیست که هریک از ما می خواهیم زندگی کنیم.

Jaz: ما نمی خواهیم وانمود کنیم که زندگی می کنیم. ما دوست داریم ، "بله. ما امروز فقط سه ساعت کار کردیم. "اما به این دلیل است که آن روز ما نمی توانیم خلاق باشیم.

جمیل: اگر کارآمد نیستیم و هر چه هست. در حالی که اوقات دیگر ما آخر هفته یا شب کار خواهیم کرد. این واقعاً به زمانی مبتنی است که شما مولد باشید.

Jaz: ما با موفقیت کمی طول کشیدیم تا امروز بتوانیم از روز لذت ببریم.

جمیل: مشاغل به خودی خود می توانند بسیار استرس زا باشند و عواطف عظیمی بر شما وارد کنند ، که در نهایت عوارض جسمی و جسمی روی بدن شما خواهد داشت. بنابراین ، اگر به هر حال می خواهید این کار را انجام دهید و خود را به آتش بسپارید و قدردانی نکنید که در حال حاضر در کجای زندگی هستید ، واقعاً چه فاکتی انجام می دهید؟

Jaz: در آمریکای شمالی نیز این رقابت وجود دارد. باید نشان دهم که من بسیار سخت کار هستم و یا ساعت های بیشتری را در مقایسه با این شخص قرار می دهم و به نوعی باعث موفقیت بیشتر من می شود. هر دوی ما اعتقاد داریم که باهوش کار می کنیم و سخت کار نمی کنیم ، این یک چیز بزرگ دیگر است که ما آموخته ایم. وقتي كه بتوانيم به شخص ديگري بپردازيم اين كار را انجام دهد و سريع تر به آنجا برسيم ، هدر وقت است. مدتی این کار برایم سخت بود ، زیرا می خواستم همه آن را یاد بگیرم و انجام دهم.

جمیل: تعادل زندگی و کار چیزی است که شما با گذشت زمان متوجه می شوید که در کارها بهتر می شوید ، همانطور که می آموزید چه کاری را رها کنید ، چه چیزی را نگه دارید ، چه زمانی برای کمک بخواهید ، دانستن چه زمانی است؟ تو بهترین چیزی نیستی

 جاز و جمیل در طول عروسی در یونان در آغوش خود مشترک هستند.

وقتی نوبت شب می رسد ، جاز و جمیل پیاده روی ها و شام ها را به گپ و گفتگو می گذرانند و زمان بیشتری را در کنار هم می گذرانند. جولیا بارتلت

آیا هدفی را که تعیین کرده اید برای شغل و همچنین روابط خود دارید؟

Jaz: ما این برنامه پنج ساله عظیم را فقط در یک تخته بزرگ بریستول ایجاد کردیم. ما همه چیز را نوشتیم زیرا مثل آن عجیب هستیم. ما اهداف زیادی داریم.

جمیل: من جدول زمانی را به خاطر نمی آورم ، اما طی 5 سال آینده ، یک ملک اجاره ای را در خارج از کشور بخرید. در طی 5 تا 10 سال آینده از نظر مالی آزاد یا از نظر مالی مستقل باشید. من عاشق شروع به مشاغل هستم ، بنابراین شروع به یک کانسپت رستوران جدید. احتمالاً یک مفهوم جدید تجارت الکترونیکی با Jaz است. ما برای مشاغل فعلی و موجود خود اهداف فروش و اهداف تجاری خاصی داریم. و یک خانواده را شروع کنید

Jaz: دوست داریم شش ماه تا یک سال در اروپا زندگی کنیم.

یک شب خرما معمولی چیست؟

Jaz: بیرون رفتن برای شام ، پیاده روی ، چای حباب. فقط وقت را با هم سپری می کنیم. ما واقعاً دوست داریم زیاد راه برویم.

جمیل: اگر یک ساعت طول بکشد تا در 15 دقیقه برای رفتن به وسیله حمل و نقل عمومی یا ماشین یا Uber ، به جایی برویم ، زیرا ما برای ما ، فقط وقت خود را صرف پیاده روی با یکدیگر ، گپ زدن ، دست گرفتن است.

یک شب تاریخ رویایی چیست؟

جمیل: رفتن به رستوران و … من نمی دانم.

Jaz: سفارش بیش از یک نوشیدنی.

جمیل: گرفتن آنچه می خواهیم و نگران این لایحه نیست.

Jaz: مخصوصاً در تورنتو ، اوه خدای من. هروقت که برای خوردن غذا بیرون می آییم ، دوست داریم ، "لعنتی ، می توانستیم برای هفته به خرید مواد غذایی بپردازیم."

تصویر برداری از Shout